.stone inside

30. května 2009 v 23:07 | DigrimONA |  Komotroll
Je možný, že jsem naposledy psala v březnu?
Páni.

Je sobota večer. Po dlouhé době jsem zase jednou takhle doma a mám čas jen tak sedět, koukat se na tmu venku a nechat se unášet svou (ne)oblíbenou noční náladou. V pátek odpoledne mi bylo možná trochu divně, možná trochu blbě, objevil se znovu ten hrozně těžký kámen uprostřed hrudi a já nevěděla jak jej odvalit. Teprve díky mým nejmilejším zase zmizel a je mi najednou fajn. I když nevím, jestli fajn, ale zase mám chuť všechno vypsat, což je u mě většinou dobrým znamením. Když to dokážu napsat, dokážu si to přiznat. A když si to dobrovolně přiznávám, znamená to, že se i smiřuji. I v těhlech řádcích je pomaličku všechno vepsané...ačkoliv to vím třeba jenom já. Psát pro mě znamená se zase otevřít - zase spatřit dávno zakopané, zapomenuté pocity a vzpomínky. V tuhle chvíli jsem najednou strašně zranitelná. Asi proto píšu tak zřídkakdy. Vlastně se bojím toho, co uvidím sama v sobě...ježiš to je - podivný.

Čas plyne strašně zvláštním způsobem. Některé věci jakoby se staly včera, ale zároveň mám pocit, jako bych od té doby už prožila miliony dalších. Těším i netěším se na prázdniny. Většinou to tak mám u věcí, u kterých mám nějaká velká očekávání. Většinou totiž takové věci dopadají hrozně všedně a obyčejně a nijak.
Nemám ráda svoje představy. Nemám ráda, že si dokážu vysnít věci tak hrozně moc pěkně. A reálně. Tak, že kdybych zavřela oči, mohla bych si myslet, že je to pravda. Mohla bych možná i slyšet rozhovory, vidět naprosto ostrý obraz, cítit do nejmenšího detailu všechny pocity. Mohla bych přemýšlet o věcech, o kterých bych v té situaci přemýšlela. Mohla bych mít na chvíli ten úžasně naplňující pocit, že se konečně něco děje, že je konečně něco úplně skvělé. Probudit se z takových snů bývá v poslední době tou nejhorší věcí. Otevřít oči, rozhlédnout se a vidět tu všednost beze změny. Buď prozřít do kruté reality, která přímo křičí, jak jsi naivní, že takové věci se nedějí. Nebo otevřít oči a zírat z okénka autobusu na zamračenou deštivou oblohu. Na cestě domů, pryč od dobrodružných ulic nočního města s pocitem, že pro dnešek naděje opět umírá. A s dalším, neodbytným, že zítra to bude úplně stejné a den potom taky tak a potom taky a pak zase.
Připadám si trochu jako na rušné ulici. Stojím uprostřed a kolem mne se míhají barevné postavy, úsměvavé tvářy známých lidí. Také se na ně usmívám, máváme si, ale většinou jsou to jen rozmazané šmouhy, příliš rychle přecházející kolem. Pozoruji jejich příběhy, směji se jejich radostem, jsem smutná z jejich zármutků a stále stojím na místě, neprožívám ty své. Občas se ani nestíhám otáčet kolem, aby mi nic neuniklo. A potom přicházejí chvilky, kdy si najednou všimnu i sebe. Zavadím očima o své nehybné nohy, pomalu prorůstající do betonového chodníku. Vidím své zešedlé obnošené šaty. Chci se pohnout, ale ochablé svaly mne neposlouchají. Mohla bych někoho požádat o pomoc, ale jakobych za tu dlouhou dobu ztratila hlas. Jak se hnout z místa? Jak se stát jednou z těch zářivě barevních šmouh míhajících se kolem? Na téhle ulici se nestřídají roční období, ani se nemění počasí, ale já lačním po slunci a dešťových kapkách. Jenže dál zůstávám v tom podivném vzduchoprázdnu, ve své podivně zpomalenosti, se svou šílenou bezradností.
Jsem si tak nejistá budoucností a ta nejistota mě zabíjí. Je mi špatně i z toho, že nevím co bude zítra, ale je mi hůř, protože ať se stane co se stane, zas to nepředčí moje představy a já budu zase nespokojená a nenaplněná.

A navíc...nezbývá asi nic jiného než prostě čekat.
Ano, sedím v nekonečné čekárně.
Jenže všechny stupidní časopisy pro krátkodobé zabavení už došly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Malá čarodějka Malá čarodějka | 10. června 2009 v 11:33 | Reagovat

Mám strašnou potřebu říkat toto : MILUJI Tě MILUJI tě MILUJI tě :D asi jsem moc dlouho poslouchala mou oblíbenou Lucku Bílou :D:D:D...........fňa hňu chroup....néé teť opravdu zcela vážně MÁM TĚ MOC RÁDA!!!!!!!! :-***

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama